EN/ FA   |   شنبه, 13 آذر 1400
  • ساعت : ۱۲:۱۲:۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 114
  • کد خبر : ۴۷۳۰
بازدید شهردار زاهدان از دانشگاه سیستان و بلوچستان

🔘 بازدید شهردار زاهدان از دانشگاه سیستان و بلوچستان 

⬅️ طی بازدیدی که با حضور شهردار زاهدان و رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان و تعدادی از معاونین و مدیران ذیربط دو دستگاه رؤسا برگزار شد، بر ضرورت افزایش تعامل و همکاری های فی مابین و استفاده از ظرفیت های موجود جهت پیشبرد اهداف خدمات رسانی مورد تاکید قرار گرفت

🔺 شهردار زاهدان در این بازدید با ابراز خرسندی از همکاری‌های صورت گرفته فی مابین گفت: با توجه به اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از قطبهای دانشگاهی در سطح کشور مطرح می باشد لذا این نشستها فرصت بسیار خوبی برای هم افزایی بیشتر در راستای کاهش مشکلات و ارائه ی خدمات بهتر به شهروندان می باشد.

🔺 وی با اشاره به نقش مهم دانشگاه در توسعه ی شهری گفت: علی رغم کارهای بسیار خوبی که صورت پذیرفته اما هنوز نقش و جایگاه اصلی دانشگاه در توسعه ی شهری به معنای واقعی محقق نشده که باید با گسترش همکاریها نتایج دلخواه حاصل شود.

🔺 براهویی همکاری های دانشگاه هنر با مجموعه شهرداری را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: مبحث ورود و اتصال دانشگاه به توسعه پایدار شهری نیازمند کارهای هدفمند و ساختارگرا می باشد که باید در این راستا تمامی ظرفیتها را به کار ببندیم. نقش موثر دانشگاه در حوزه های پژوهش، آموزش، مطالعات و همچنین اجرایی و شهری بر هیچکس پوشیده نیست لذا باید به صورتی عمیق تر به این مقوله پرداخته شود.

🔺 وی تصریح کرد: مطالعات باید عملیات محور باشد و فقط به مطالعه و شناسایی چالشها محدود نگردد در واقع باید ضمن شناسایی چالشها باید ظرفیتها و راهکارهای کاربردی و قابل اجرا در جهت کاهش مشکلات نیز به موازات آن ارائه شود.

🔺 مبحث نظارت و اهمیت آن در پیشرفت امور از دیگر مواردی بود که شهردار زاهدان به آن اشاره کرد و گفت: نظارت و پایش برنامه ها به عنوان رکن اصلی در پیشرفت امور مطرح می باشد که اگر به درستی انجام شود تحقق حداکثری اهداف دور از دسترس نخواهد بود.

🔺 محمدامیر براهویی ادامه داد: نقش و جایگاه دانشگاه در توسعه شهری باید بیش از پیش مشخص شود که در این خصوص می توان با انعقاد تفاهمنامه فی مابین به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

🔺 وی گفت: با توجه به تدوین چشم انداز ۵ساله شهرداری و در دست اقدام بودن آن، همکاری و تعامل دانشگاه می تواند در اجرای هر چه بهتر این برنامه بسیار موثر واقع شود. دانشگاه در حوزه های مطالعاتی و پژوهشی و همچنین پایش و نظارت می تواند به عنوان بازویی توانمند در کنار شهرداری باشد.

🔺 براهویی در ادامه به موضوع آموزش شهروندی و لزوم اجرای صحیح آن در جامعه اشاره کرد و گفت: به شدت نیازمند ارتقای آموزش شهروندی در زاهدان هستیم که باید در این راستا چشم انداز و نقشه راه مناسبی برایش ترسیم کنیم تا بتوانیم مشکلات فرهنگسازی را به حداقل ممکن برسانیم.

🔺 موضوع طرح جامع فضای سبز شهری نیز از دیگر مواردی بود که شهردار زاهدان آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشگاه در این زمینه می تواند به ما کمک کند تا بر اساس مطالعات و نیازمندیهای مربوطه دنبال جذب اعتبارات مورد نیاز باشیم.

🔺  براهویی پیرامون مبلمان شهری و طراحی المانها نیز مطالبی را عنوان کرد و گفت: در این راستا دانشگاه هنر تا کنون همکاری خوبی با ما داشته که امیدواریم این همکاریها در سطح گسترده تری ادامه باید تا بتوانیم المانهایی بر اساس هویت شهر به ویژه موضوع پایتخت وحدت ایران اسلامی در نقاط مختلف داشته باشیم.

📌 شایان ذکر است در این بازدید دکتر رضایی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز  طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از همکاریهای فی مابین، ضرورت استمرار این همکاریها را مورد تاکید قرار دادند و اظهار امیدواری کردند تا با هم افزایی و همکاری و استفاده از ظرفیت های موجود، روند پیشرفت و توسعه شهر سرعت بیشتری پیدا کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.14.0
    V6.0.14.0