EN/ FA   |   شنبه, 13 آذر 1400
  • ساعت : ۰:۹:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 14
  • کد خبر : ۴۷۲۹
برگزاری نشست بررسی عملكرد هشت ماهه حوزه برنامه و بودجه با حضور شهردار زاهدان

🔘 برگزاری نشست بررسی عملکرد هشت ماهه حوزه برنامه و بودجه با حضور شهردار زاهدان

⬅️ در این نشست که با حضور شهردار زاهدان، معاونین، مدیران مناطق، روسای سازمانها، مدیر برنامه و بودجه و همچنین روسای ادارات اعتبارات، برنامه ریزی و آمار برگزار شد بر لزوم برنامه ریزی لازم جهت تحقق حداکثری بودجه تاکید شد.
 
🔺  محمد امیر براهویی شهردار زاهدان گفت: ضرورت تشکیل نشستهای کاربردی با هدف استفاده از خرد جمعی همراه با ارائه پیشنهادات و راهکارهای کارشناسانه می تواند در حل مشکلات شهری بسیار موثر واقع گردد 

🔺 وی لزوم هم افزایی و استفاده از تمامی ظرفیتها جهت پیشبرد هرچه بهتر امور را مورد توجه قرار داد و گفت: در تهیه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ باید بر اساس برش برنامه میان مدت شهرداری زاهدان عمل شود که در این راستا توجه دقیق به چشم انداز ترسیم شده برای این کلان شهر می تواند ما را در رسیدن به اهداف و عملیاتی شدن برنامه ها کمک کند.

🔺 براهویی اظهار داشت: در تهیه بودجه سال ۱۴۰۱ کیفی سازی محیط شهری می بایست در اولویت قرار گیرد ضمن اینکه انجام پروژه های نیمه تمام در سال آتی از جمله موارد مهم و مورد تاکید ماست.

🔺 وی با اشاره به ضرورت افزایش درآمدها افزود: در شرایط فعلی و با توجه به تنگناهای مالی می طلبد که مدیران مناطق و روسای سازمان‌ها با جدیت و در کمترین زمان ممکن نسبت به اعلام منابع جدید درآمدی اقدام نمایند.

🔺 شهردار زاهدان با اشاره به برخی فرآیندهای کارآمد، انجام آنها راجهت پیشرفت امور بسیار موثر دانست و گفت: به منظور تسریع در امور اجرایی مناطق، مدیریت تحول اداری باید نسبت به تعیین کارپرداز مستقل برای هر یک از معاونت ها اقدام نماید ضمن اینکه با تعیین یک کارشناس حقوقی در مناطق می توان فرآیندهای حقوقی را سرعت بخشید. در این راستا توجه به امر آموزش و برگزاری کلاسهای آموزشی متناسب با امور مورد نیاز قطعآ مثمر ثمر خواهد بود

🔺  اعلام طرحهای آماده ی اجرا در سال ۱۴۰۱ در حوزه مطالعات فنی و زیست محیطی از دیگر مواردی بود که شهردار زاهدان در این نشست به آنها اشاره و معاونت معماری و شهرسازی را مکلف به انجام آنها کرد.

🔺 وی در ادامه با تأکید بر اجرای حداقل یک پارک با تمام امکانات استاندارد و در حد عالی در هر منطقه گفت: در این خصوص می توانید با الگو برداری از سایر کلانشهر ها ضمن احداث پارکهایی با تمام امکانات؛ نسبت به باز آفرینی و بهینه سازی بسیاری از پارکها اقدام کنید.

🔺  وی تسریع در عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در سطح شهر را مورد تاکید قرار داد و گفت:  با تلاش و پیگیری همه جانبه سعی کنید، پروژه های عمرانی با ضریب فیزیکی ۷۰درصد تا پایان سال ۱۴۰۰به اتمام برسد.
 
🔺 شهردار زاهدان در پایان اظهار امیدواری کرد که با تعامل و همکاری تمامی حوزه ها شاهد عملیاتی شدن برخی از طرحها و مطالعات مربوط به حوزه سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱  خواهیم بود. تحقق  این مهم با مشارکت مدنی بخش خصوصی، قطعآ باعث ایجاد تحولات بسیار خوبی در شهر زاهدان خواهد شد

⬅️ در ابتدای این نشست حامد حسین زهی مدیر برنامه و بودجه با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱شهرداریهای کشور، ضمن ارائه گزارش عملکرد هشت ماهه ی درآمد و هزینه های جاری و عمرانی به تفکیک معاونتها، مناطق و سازمانها، میزان جذب درآمد ها و نیز درصد هزینه کرد در هر یک از حوزه ها را بصورت پاور پوینت بیان کرد.

🔺 وی همچنین ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با رویکردهای کلان تدوین بودجه، تکالیف بودجه‌ای، راهبردها و سیاست های ذکر شده در بخشنامه مذکور؛ گزارش عملکرد ۸ماهه پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف را نیز به تفکیک برای حاضرین بیان کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.14.0
    V6.0.14.0