EN/ FA   |   چهارشنبه, 26 خرداد 1400
  • ساعت : ۱۲:۳۵:۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 73
  • کد خبر : ۴۵۷۸
برنامه ریزی جهت تولید یك میلیون و دویست هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری زاهدان

🔘 برنامه ریزی جهت تولید یک میلیون و دویست هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری زاهدان

⬅ محمد مهدی مرعشی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان در این خصوص گفت: 
با توجه به رویکرد شهرداری زاهدان در چند سال اخیر مبنی بر استفاده از ظرفیت های داخلی جهت تولید و تکثیر گل و گیاه فصلی مورد نیاز و با عنایت به تاکیدات شهردار محترم زاهدان در رابطه با ضرورت اجرای این امر و با پیگیریهای انجام شده، این مهم در سر فصل برنامه های تولید و نگهداری فضای سبز سازمان و مناطق پنج گانه قرار گرفت.

🔺 وی با اشاره به اینکه تمامی تولیدات موصوف در گلخانه های تولیدی سازمان و مناطق صورت می پذیرد گفت: در همین راستا طی برنامه ریزی های صورت گرفته موضوع تولید بیش از یک میلیون و دویست هزار نشا گل فصلی در دو مقطع تولیدی خزانه های بهاره و پاییزه شامل: گل اطلسی ایرانی، شب بو، همیشه بهار، مارگریت، رعنازیبا، میخک، گازانیا و... جهت سال ۱۴۰۰ هدف گذاری گردیده که امیدواریم از این رهگذر نیاز حداکثری مجموعه شهرداری برطرف شود.

🔺وی گفت: خوشبختانه طبق برنامه زمان‌بندی تاکنون بخشی از این تولیدات از خزانه ها خارج و جهت کاشت در میادین و بلوارهای سطح شهر منتقل شده است.

🔺 رییس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری در پایان گفت: ارزش این تولیدات بیش از ۲۰ میلیارد ریال بوده که ضمن رعایت اصل صرفه جویی، گل‌های سازگار با اقلیم شهر زاهدان و مناسب فصول مختلف نیز در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

https://t.me/portalzahedan_ir/25970

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0