EN/ FA   |   پنج‌شنبه, 13 آذر 1399
  • ساعت : ۹:۵۷:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 88
  • کد خبر : ۴۵۲۲
اجرای پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر با مشاركت و همكاری همه جانبه¬ی شهروندان میسر خواهد شد
🔘 تسریع در اجرای پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر با مشارکت و همکاری همه جانبه¬ی شهروندان میسر خواهد شد
  
⬅ طی نشستی که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری زاهدان و با حضوراعضاي شوراي اسلامي شهر، معاون خدمات شهری، معاون معماري و شهرسازي، معاون امور زیربنایی و عمرانی ، تعدادی از مديران شهرداري، جمعی از معتمدين، ريش سفيدان و شهروندان در مسجد شيخين واقع در خيابان پير بخش برگزار شد؛ بر لزوم همکاری و مشارکت شهروندان جهت اجرای هر چه بهتر پروژه ی بزرگ #ساماندهی_پهنه_ی_شمالی_شهر تاکید شد. 
 
🔺در این نشست شهنوازي، رييس شوراي اسلامي شهر ضمن بیان مواردی مبنی بر ضرورت حل مسائل و مشکلات موجود در پهنه ی شمالی شهر گفت: شهرداری زاهدان در راستای رفع مشکلات و پاسخگویی به مطالبات مردم در نقاط مختلف شهر به ویژه پهنه ی شمالی اقدامات درخور توجهی را انجام داده اما می طلبد که در این مسیر سایر دستگاه های ذیربط نیز در کنار شهرداری باشند.
 
🔺وی بر تسریع در اجرای امور مرتبط با پهنه ی شمالی شهر زاهدان تاکید کرد وگفت: به منظور رفاه حال شهروندان ساکن در این مناطق بایستی اجرای اموری همچون گسترش سرویسهای حمل و نقل عمومی، نامگذاری معابر، ایجاد فضای سبز مناسب و همچنین برگزاری کلاسهای مهارت آموزی در رشته های مختلف  با جدیت پیگیری و اجرا شوند ضمن اینکه شهروندان می توانند با مراجعه به دفاتر تسهیل گری واقع  در مناطق مختلف جهت پیگیری امور مربوطه اقدام نمایند.
 
🔺در ادامه معاون معماري و شهرسازي نیز گفت: با توجه به اینکه حدود يک سوم مردم شهر زاهدان در پهنه ی شمالی و بافت های ناکارآمد زندگي مي کنند لذا به منظور بهسازی و بازسازی بافتهای فرسوده و غیر ایمن در این مناطق تا کنون ۴۷۵ مورد پروانه صادر شده و در این رابطه و به ویژه در خصوص زمين هايي که دارای پلاک شخصي هستند به شدت نیازمند همراهي و مشارکت خود شهروندان هستیم.
 
🔺وی از صدور پروانه کار رايگان و اعطای تسهيلات وام ۷۵ ميليون توماني (۲۵ میلیون تومان بلاعوض) خبر داد و گفت: با هدف تسریع در اجرای امور مرتبط با پهنه ی شمالی شهر تسهیلات بانکی خوبی در نظر گرفته شده که امیدواریم شهروندان عزیز با استفاده از این فرصت بدست آمده نقش موثری در اجرای این طرح بزرگ و کاهش مشکلات موجود ایفا کنند
 
🔺وي خاطر نشان کرد: در خصوص زمين هاي مشاعي که شهروندان در پي انشعاب آب و برق هستند نيز پيگير سند دار شدن اين زمين ها خواهيم بود. ضمن اینکه از شهروندان تقاضا داریم جهت اجرای هر چه بهتر عملیات تعریض معابر همکاری شایسته ای را با شهرداری به عمل آورند تا روند جدولگذاری و آسفالت معابر با سرعت بیشتری ادامه یابد.
 
🔺در ابتدای این نشست ذوالفقاري، رييس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زاهدان نیز ضمن ارائه ی سخنانی، هدف از برگزاري اين نشست را مطالبه گري، روشنگري، جلب مشارکت حداکثری شهروندان در راستاي اجرای طرح بزرگ ساماندهي پهنه شمالي برشمرد و گفت: براي تسريع در روند اجراي کار در پهنه شمالي شهر، مشارکت همه جانبه ی شهروندان به عنوان مهمترین و کارآمدترین عامل مطرح می باشد و هرچه این مشارکت بیشتر باشد اجرای امور نیز با نتایج بهتری همراه خواهد بود.
 
📌شایان ذکر است: شهروندان حاضر در این نشست ضمن بیان مطالب و درخواستهایی پیرامون مشکلات و معضلات موجود در محله ی خود، خواستار پیگیری و رسيدگي آنها شدند.
 
https://t.me/portalzahedan_ir/24667
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0