EN/ FA   |   يکشنبه, 3 شهريور 1398
  • ساعت : ۱۲:۵۹:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ 
  • کد خبر : ۳۶۱۱
برگزاری دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند
مراسم افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه تهران_هوشمند با حضور مهندس محمدجواد_آذری_جهرمی، وزیر محترم ارتباطات دکتر پیروز_حناچی، شهردار محترم تهران مهندس محسن_هاشمی، رئیس محترم شورای شهر تهران و....

برگزاری دومین همایش و نمایشگاه تهران_هوشمند با حضور مهندس محمدجواد_آذری_جهرمی، وزیر محترم ارتباطات، دکتر پیروز_حناچی، شهردار محترم تهران و مهندس محسن_هاشمی، رئیس محترم شورای شهر تهران و....

محورهای همایش

لینک سایت همایش

زمان : ساعت۹/۳۰ صبح مورخ 19/09/1397

مکان : تهران- مرکز همایش های برج میلاد- سالن رودکی


دکتر محمد فرجود، مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری تهران در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی تهران_هوشمند بیان کرد :

🔹شهر هوشمند تنها در فناوری اطلاعات خلاصه نمی‌شود و مسیر تحول فرهنگی و زیرساختی را برای ارتقای زندگی شهروندان، پیش رو داریم.  

🔹تشریح برنامه تهران_هوشمند، اعمال راهبردهای آن و ضرورت شفافیت و تصمیم‌گیری از مهمترین اقدامات مدیریت شهری در مسیر هوشمندسازی است.

🔹دکتر محمد فرجود، مدیر عامل سازمان فاوای شهرداری تهران در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین المللی تهران هوشمند با معرفی سامانه "باهم" به عنوان پلتفرمی برای اشتراک شهروندان در اداره شهر، گفت: مهمترین رکن هوشمندی، مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است.
 


محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران در مراسم افتتاحیه همایش تهران_هوشمند گفت:

🔹یکی از راه‌حل‌های مبارزه با فساد و شفاف‌سازی مقوله هوشمندسازی است که امیدواریم علاوه بر این موضوع باعث توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار در شهر تهران نیز شود.
🔹شهر_هوشمند در واقع نوع فعالیتی است که قرار است با مردم داشته باشیم و همه باید دست به دست هم دهیم تا شهر #تهران_هوشمند شود، البته در حال حاضر فعالیت‌هایی پیرامون هوشمندسازی در این شهر شکل گرفته است.
🔹وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۱۷۰ سامانه برای مدیریت شهری توسط شهرداری ایجاد شده، اظهار کرد: با مفاهیمی که در حوزه شهر هوشمند در دنیا مطرح است فاصله داریم و باید به صورت جدی روی مباحث مورد نظر کار کنیم تا این پروژه از حالت شعار خارج شده و وارد مرحله عمل شود.


آندری بلوزروف مشاور استراتژی و نوآوری شهر مسکو در رابطه با وضعیت هوشمند سازی شهر مسکو گفت:

🔹 در حال حاضر مسکو مقام اول هوشمندی در بین کلانشهرها و پایتخت های دنیا را در اختیار دارد.

🔹 هدف ما از هوشمندسازی ارتقای سطح زندگی شهروندان و سرعت در زندگی روزمره، کاهش بوروکراسی، هزینه‌ها، ترافیک و... است.

🔹برای رسیدن به این هدف باید دولت کارآمدی داشته باشیم.کارآمدی به این معنا که سیستم اجرایی فاسد نبوده و عملکرد آن شفاف باشد.


دکتر پیروز_حناچی شهردار محترم تهران در مراسم افتتاحیه دومین همایش تهران_هوشمند گفت:

🔹 با هم می‌توانیم مشکلات تهران را حل کنیم.

🔹امروزه حرکت به سمت شهر هوشمند انتخاب نیست بلکه الزام است.

🔹متاسفانه در اداره شهر کمتر سراغ مشارکت مردم رفتیم در حالی‌که شهر هوشمند شهری است که بر مبنای توسعه روزافزون مشارکت ذینفعان و بر مبنای فعالیت بخش عمومی و بخش خصوصی است.

🔹 هوشمندسازی شهر تهران نه یک پروژه کوتاه مدت بلکه یک فرآیند میان مدت و حتی بلندمدت است.

🔹رسیدن به این مهم شامل پنج مرحله برنامه‌ریزی، ترویج، آگاه‌سازی و همراهی ذینفعان، هوشمندسازی پایلوت، توسعه محدود هوشمندسازی در شهر، توسعه فراگیر و یکپارچه‌سازی است که با کمک همکاران بخش نخست را به اتمام رسانده و گام‌هایی هم در  مراحل دوم و سوم برداشتیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0