يکشنبه, 9 بهمن 1401
  • ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ 
  • تعداد بازدید : 823
  • کد خبر : ۴۷۵۴
زاهدان پایتخت وحدت ایران اسلامی در كشور

🔘 شهردار زاهدان:
زاهدان به عنوان پایتخت وحدت ایران اسلامی در کشور مطرح می باشد ؛ راه اندازی گروه صلح و سازش در این شهر و در یکی از محلات کمتربرخوردار به نوعی ساختار وحدت آفرینی و ترویج صلح را تقویت نموده که بسیار حائز اهمیت است و باید آن را به تمامی نقاط شهر تعمیم داد

⬅️ طی نشستی که با حضور شهردار زهدان، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، جمعی از علما، معتمدین، شورایاران، مسئولین دفاتر تسهیل گری و برخی ریش سفیدان محلات پهنه ی شمالی شهر که جهت تبادل نظر در اجرای امور و قدردانی از راه اندازی گروه صلح و سازش در منطقه ی شیرآباد برگزار شد، بر ضرورت افزایش این همکاری و تعامل مردم با مدیران شهری مورد تاکید قرار گرفت

🔺 محمدامیر براهویی شهردار زاهدان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از افزایش مشارکتهای مردمی در اجرای امور گفت: راه اندازی گروه صلح و سازش به عنوان یکی از امور ضروری وکارآمد مورد توجه و استقبال مردم و مسئولین قرار گرفته که بسیار ارزشمند و شایسته ی تقدیر است لذا باید با همفکری و همکاری بیشتر نسبت به تقویت و توسعه ی این امر و سایر امور مشابه اقدام شود.

🔺 وی با تاکید بر توسعه‌ی کارهای موفق و الگو و حذف امور ناهنجار گفت: زاهدان به عنوان پایتخت وحدت ایران اسلامی در کشور مطرح می باشد ؛ راه اندازی گروه صلح و سازش در این شهر و در یکی از محلات کمتربرخوردار به نوعی ساختار وحدت آفرینی و ترویج صلح را تقویت نموده که بسیار حائز اهمیت است و باید آن به تمامی نقاط شهر تعمیم یابد.

🔺 وی با اشاره به تنوع اقوام، ادیان و مذاهب در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان گفت: در زاهدان اقوام و مذاهب مختلف اعم از شیعه و سنی و حتی ادیان مختلفی همچون هندوها، زرتشتی و ... سالهای متمادی در کنار هم بوده اند و تا کنون با حفظ اتحاد و همبستگی و با کمترین میزان اختلاف زندگی کرده اند که این نشان از فهم و قدرت بالای تشخیص مردم دارد و مسئولان باید طوری رفتار کنند که ضمن به حداقل رساندن تفرقه موجبات افزایش صلح و دوستی را در بین مردم فراهم نمایند.

🔺 براهویی گفت: راه اندازی پویش "من با هیچکس قهر نیستم" را باید با جدیت تا مرحله ی اجرا دنبال کنیم. ضمن اینکه برگزاری نشست سالیانه ی صلح در زاهدان نیز به عنوان یکی از امور اولویت دار و به منظور نشان دادن چهره ی واقعی استان و قدردانی از آنهایی که در برقراری صلح و دوستی در بین طوایف بیشترین نقش را داشتند (با اعطای نشان صلح به آنها) می تواند در ارتقای فرهنگ منطقه و تغییر نگاه ها نسبت به استان بسیار موثر واقع گردد.  

🔺 شهردار زاهدان در ادامه به موضوع حاشیه نشینی و مشکلات ناشی از آن پرداخت و گفت: متاسفانه خشکسالی های دو دهه باعث شده تا مردم از روستاها به سمت شهرها هجوم آورند و مسئولان نتوانستند جلوی این مهاجرتها را بگیرند و از این بابت مشکلاتی برای شهرهایی همچون زاهدان ایجاد شده است.

🔺 وی افزود: علی رغم وجود ظرفیتهای خوبی همچون اشتراکات مرزی با دو کشور همسایه و دسترسی به آبهای آزاد، متاسفانه این قابلیتها تاثیر چندانی در توسعه و رشد منطقه نداشته و برعکس برخی ضعفها باعث بروز مشکلاتی در عرصه های مختلف از جمله ایجاد شغل‌های کاذب شده به طوری بر اساس جمعیت موجود در منطقه بالاترین میزان مشاغل کاذب را در سطح کشور داریم.

🔺 براهویی لزوم هوشیاری مردم را در برابر هرگونه تحرکات تفرقه انگیز دشمن را مورد تاکید قرار داد و گفت: هرچند دشمنان همواره در صدد ضربه زدن به کشور هستند اما باید با حفظ وحدت طوری عمل کنیم که پیام آور صلح باشیم و از طریق ارتباط با سفیران صلح و دوستی آرامش را به جامعه هدیه کنیم.

🔺 وی از ایجاد مرکز نوآوری شهری درآینده نزدیک خبر داد و گفت: باید روی مسائل فرهنگی، آموزشی و هنری بیشتر کار کنیم و در همین راستا به زودی مرکز نوآوری شهری در زاهدان راه اندازی خواهد شد تا هر کس ایده و طرحی برای توسعه ی شهر داشته باشد بیاد و آن را ارئه دهد. 

🔺 براهویی افزود: مشکلات در عرصه های مختلف زیاد است و قطعاً در مدت کوتاهی و به تنهایی نمی توان آنها را برطرف کرد لذا همه اقشار باید در اجرای امور پای کار باشند و مشارکت همه جانبه ای داشته باشند.

🔺 شهردار زاهدان در پایان به مواردی از قبیل؛ ورود خیرین به موضوع صلح و سازش، ایجاد صندوق خیرین صلح، استفاده از نهادهای حمایتی، توجه سایر دستگاه ها به مقوله ی صلح و سازش و حل مسائل مالی مرتبط با آن، ایجاد گروه های متعدد صلح و سازش در طوایف مختلف، راه اندازی کارگروه صلح و سازش و ایجاد یک کمیته تخصصی متشکل از افراد ذینفوذ، ضرورت راه اندازی خانه ی صلح اشاره کرد و لزوم اجرای آنها را مورد تاکید قرار داد.

📌 شایان ذکر است؛ حاضرین در این نشست ضمن بیان مطالبی پیرامون مسائل و مشکلات فراروی جامعه؛ خواستار همکاری تمامی دستگاه ها برای برون رفت از تنگناهای موجود شدند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0