EN/ FA   |   چهارشنبه, 7 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۳:۳۸:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 109
  • کد خبر : ۴۱۰۲
اقدامات سازمان مدیریت پسماند به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی

 اقدامات سازمان مدیریت پسماند به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی

🔺رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان در خصوص پاسداشت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت : تاپایان مراسم شام غریبان برنامه های ویژه ای جهت نظافت و پاکسازی فضای شهر در دستور کار قرار داده ایم . پاکسازی محلات بخصوص محدوده هایی که هیئت ها و دسته های عزاداری از آنجا عبور می کنند و  اطراف مساجد و تکایا در چند مرحله تنظیف ،لایروبی و لجن زدایی میشوند و مخازن برحسب ضرورت تخلیه و شستشو داده می شوند .

🔺 محمد عمر حسین زهی زمانی تصریح نمود باهماهنگی مناطق یک ، چهار و پنج شهرداری تعدادی نیرو به منظور تنظیف محل برگزاری مراسم عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا  و جمع آوری پسماندهای ناشی از توزیع نذورات همشهریان در سطح منطقه ۳ ودر محدوده خیابانهای شهید بهشتی ،مولوی،امام خمینی (ره) و میدان شهدا، خیابان سیستان و میدان امام حسین (ع) مستقر شده اند .

🔺وی همچنین گفت : مسیر خیابانهای بلوار رسالت ،بلوار شهید میرحسینی وبلوار کشاورز که هیئت های مذهبی مراسم برگزار می نمایند پاکسازی و نخاله زدایی کاملا انجام گرفته و کلیه پروژه های خاکبرداری ،تخریب و آوار برداری تا پایان مراسمات در سطح شهر مجوز انجام کار ندارند.
 
🔺وی در ادامه گفت از آنجاییکه با آغاز ماه محرم حجم زباله های سطح شهر افزایش پیدا میکند ناظرین سازمان مدیریت پسماند جهت کنترل بیشتر امور مرتبط با خدمات شهری در بخش تنظیف و جمع آوری بصورت شبانه روزی در حالت آماده باش بوده و درسه شیفت نظارت بر روند پاکسازی و تنظیف معابر سطح شهر را انجام می دهند .

🔺رییس سازمان مدیریت پسماند در پایان نیز یادآور شدند نیروهای آموزش شهروندی سازمان نیز در روز عاشورا در جوار تکایا و موکب های عزاداری همزمان با توزیع پلاستیک جهت جمع آوری پسماندها  اقدام به فرهنگسازی در خصوص حفظ محیط زیست و کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف مینمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0