EN/ FA   |   چهارشنبه, 7 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۳:۲۵:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 98
  • کد خبر : ۴۱۰۰
    /  6
سخنان شهردار زاهدان پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان


اتحاد و همبستگی در بین مردم مرهون تلاش و ایستادگی گذشتگان بوده که بایستی به دور از جناح بندی و قوم گرایی این آرامشی را که در سایه وحدت و اخوت بر جامعه حکمفرماست به آیندگان منتقل شود

شهردار زاهدان طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با ابراز خرسندی از وحدت حاکم در جامعه گفت: زاهدان به عنوان پایتخت وحدت و همدلی در سطح کشور مطرح می باشد و خوشبختانه این اخوت و برادری که از گذشته های دور در این شهر وجود داشته همچنان پابرجاست و هر چه به آینده پیش می رویم استوارتر و محکم تر می شود.

مهندس پربار گفت: این اتحاد و همبستگی به خاطر تلاشهای خود مردم و مسئولین است که به عنوان یک ضرورت و نیاز اساسی همواره باید در کشور وجود داشته باشد و ما امروز نتیجه این اخوت را در آرامشی که در سطح کشور وجود دارد به خوبی میبینیم.

وی افزود: در کنار این آرامش و اخوت یک ظرفیت بزرگی در همکاری بین مردم و دستگاه های مختلف ایجاد شده که تسریع در اجرای امور را در پی داشته است. وی مصلحت نظام و کشور را از اوجب واجبات دانست و گفت: بایستی مصلحت  کشور و نظام را بر همه چیز ترجیح دهیم و به دور از هر گونه قوم گرایی و جناج بندی های قومی و مذهبی در مسیر تحقق اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار بگیریم و با اتحاد و همبستگی مصالح کشور و استان را به سمت پیشرفت سوق دهیم.

شهردار زاهدان افزایش هوشیاری بین مردم را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز کشور ما به دنبال ارتقای کرامت انسانی است و با اتحاد حاکم در جامعه توانسته است در مقابل استکبار جهانی مقاومت کند و با توجه به اینکه دشمن سعی می کند تا از ظریف ترین و پنهانی ترین مسائل در راستای آسیب رساندن به کشور استفاده کند لذا می طلبد که تمامی اقشار با حفظ اتحاد وهوشیاری کامل راه را جهت هر گونه دسیسه ببندد.

وی تصریح کرد: با توجه به اتحاد بسیار خوبی که بر جامعه حکمفرماست تمامی مردم باید ضرورت حفظ این اتحاد و برابری را بیش از پیش درک کنند و این آرامش و اخوتی که از گذشتکان به ما رسیده است را به آیندگان منتقل کنیم.
وی در ادامه به مسائل شهر و مشکلات فرا روی شهرداری  اشاره کرد و گفت: شهر زاهدان به عنوان دوازدهمین شهر بزرگ کشور از مشکلات زیادی رنج می برد که رفع این مشکلات بر عهده ی دستگاه های مختلفی است اما همکاران ما در مجموعه شهرداری که بخشی از امور مرتبط با اداره شهر را به عهده دارند در تلاش هستند تا با برنامه ریزیهای مناسب این مشکلات را به حداقل برسانند.

 پربار اقدامات انجام شده در راستای کاهش مشکلات شهری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برای ایجاد تحولات در شهر ابتدا نیاز به ایجاد تحول درون سازمانی وجود داشت که در در این اواخر با تلاش همکارانمان این امر را در مجموعه شهرداری زاهدان در ابعاد مختلف از جمله آموزش کارکنان ، شایستگی سالاری و در کنار آن استفاده از تجارب سایر شهرداریها را آغاز کردیم و به نتایج مثبتی نیز دست پیدا کردیم.

وی با اشاره به سرانه پایین درآمدی شهرداری زاهدان در مقایسه با سایر شهرهای نزدیک گفت: در چند سال گذشته سرانه درآمدی زاهدان به ازای هرنفر در سال مبلغ کمتر از دویست هزار تومان بودکه این رقم در شهری مانند مشهد دو میلیون و پانصد هزار تومان بود یعنی سرانه درآمدی آنها به ازای هر نفر تقریبا ۱۳ برابرما بود و به همین نسبت کیفیت خدمات آنها نسبت به ما بسیار بالاتر بوده و هست.

وی از افزایش سرانه درآمدی شهرداری زاهدان خبر داد و گفت: پایین بودن سرانه درآمدی طولانی نخواهد بود چرا که در همین مدت کوتاه سعی کردیم که از پائین ترین سرانه درآمدی در بین مراکز استانها فاصله بگیریم و با تلاش همکارانمان موفق شدیم در یکی دو سال اخیرسرانه ی درآمدی را سه و نیم برابر افزایش دهیم و از دویست هزار تومان به ازای هر نفر به رقمی نزدیک به هفتصد هزار تومان برسیم و این نشان از همت و عزم شهرداری زاهدان در ارائه ی خدمات بهتر به شهروندان است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۹۵ درصد بودجه شهرداری از محل پرداخت عوارض شهروندان تامین می شود لذا موفقیت ما در تحقق بودجه و اجرای برنامه ها و پروژه ها در گرو مشارکت و همکاری شهروندان و تمامی دستگاه ها در پرداخت به موقع عوارض و حق و حقوق شهرداری می باشد .

وی در ادامه پیرامون برنامه ها و پروژه های شهرداری و ضرورت اجرای آن توضیحاتی داد و گفت: ما خیلی مشتاق هستیم که تمامی مشکلات در مدت زمان کوتاهی برطرف شوند اما این امر به تنهایی در توان ما نیست لذا در این مسیر با اولویت بندی امور در صدد رفع مشکلات هستیم که در این راستا موضوع آسفالت معابر، فضای سبزو افزایش کیفیت خدمات شهر به عنوان اولویتهای ما با جدیت در دست اقدام قرار دارند.

وی اقدامات مرتبط با انجام آسفالت معابر را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: میزان آسفالتی که در سال گذشته صورت گرفت بیش از دو و

آم برابر مقداری بود که در سنوات قبل از آن انجام شده و با توجه به افزایش چهار برابری قیمتها، این امر در خور توجه و چشمگیر بوده که در همین راستا برنامه ریزی شده تا در سال جاری دو میلیون مترمربع از معابر شهر آسفالت شوند که اگر به همین شکل پیش برویم تا هفت سال آینده روکش آسفالت تمام معابر شهر زاهدان به اتمام خواهد رسید.

شهردار زاهدان در پایان ضمن تاکید بر مشارکت و همکاری تمامی اقشار گفت: اجرای خدمات و انجام امور به بهترین نحو بدون همکاری شهروندان امکان پذیر نیست لذا شهروندان و سایر دستگاه ها بایستی در کنار شهرداری باشند و با مشارکت خود به ویژه در بخش پرداخت عوارض و همچنین حفظ خدمات ارائه شده همواره یاری رسان ما باشند اگر شهرداری یک ساعت کار می کند ضرورت دارد تا مردم برای ماندگاری این خدمات 23 ساعت همکاری و حفاظت نمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0