EN/ FA   |   دوشنبه, 16 تير 1399
  • ساعت : ۱۱:۱۳:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 334
  • کد خبر : ۴۰۰۵
دكتر صاحب دادزهی، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان:  تشكیل خزانه داری متمركز، راهی جهت مقابله با جزیره ای عمل كردن در شهرداری ها

دکتر صاحب دادزهی، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان:  تشکیل خزانه داری متمرکز، راهی جهت مقابله با جزیره ای عمل کردن در شهرداری ها 

🔺 معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان با اعلام خبر تشکیل خزانه داری متمرکز در شهرداری زاهدان گفت: وزارت کشور در سال ۱۳۹۶ شهرداری ها را مکلف به تدوين  بودجه های سنواتی ستاد ، مناطق و سازمانها بصورت تجمیعی کرده است. 

🔺 وی تصریح کرد: تجمیع درآمد ها، تشکیل خزانه داری متمرکز، و ایجاد کمیته ی تخصیص، فرآیندهایی است که شهرداری زاهدان برابر ابلاغ وزارت كشور در نظام بودجه ریزی سال ۱۳۹۸ خود اتخاذ و  با هدف بهره مندي  حداكثري از منابع موجود؛ اقدام به تدوين  بودجه ی تلفيقي نموده است. 

🔺 وی افزود: متمرکز بودن منابع مالی از بااهمیت ترین اصول مدیریت هزينه است که زمينه عدالت محوری ، انضباط مالی و نظارت بيشتر را فراهم مي آورد و بر خلاف تصور، خزانه داری متمرکز منجر به حاکمیت یک بخش بر بخشی دیگر نخواهد شد بلکه موجب بهره مندی مناسب و مطلوب از منابع موجود می شود. 

🔺 صاحب دادزهی در ادامه افزود: بوجود آمدن مشکلات متعدد، ناکارآمدی و عدم بهره مندی مطلوب از منابع و خلا عدالت در خدمات؛ از پیامد های نبود برنامه ی مدون در حوزه ی مالی است و به همین منظور با هدف نظم دادن و الویت بخشی به پروژه ها و طرح ها در حوزه های مختلف عمرانی، خدماتی و... و همچنین بهره مندی و توزیع مطلوب منابع؛ "خزانه داری متمرکز" در شهرداری زاهدان تشکیل گرديده است. 

🔺 وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر موارد ذکر شده، باهدف كنترل مستمر و مفيد برنامه ها با اهداف ، سياست ها و الويت ها "کمیته ی تخصیص اعتبار" در تكميل فرآیند "خزانه داری متمرکز" شکل گرفته است و به عنوان بخشی از نظام برنامه ريزي كارآمد و موثر اقدام می نماید. 

🔺 وی در پایان تاکید کرد: بنابراین فرآیند، تمامی حوزه های شهرداری زاهدان بر اساس روند خزانه داری متمرکز اقدام به اجرای پروژه ها و طرح هايي می نمايند كه بر اساس تشخيص كميته تخصيص داراي الويت و ضرورت مي باشند و از هر گونه اقدامات و اجرای طرح های غیر ضرور جلوگیری خواهد شد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.4.0
    V5.3.4.0